08.11.2018 w murach Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie gościliśmy grono zacnych przyjaciół naszej szkoły. Jego Eminencja kard. Henryk Gulbinowicz, Jego Ekscelencja biskup Józef Kupny wraz z generałami mieli okazję wysłuchać przygotowanego przez uczniów KLO programu artystycznego związanego z obchodami Dnia Niepodległości. Na ręce naszych uczniów ks. biskup Józef Kupny przekazał piękny Memoriał Polski za który serdecznie dziękujemy.

Pierwszego listopada oddajemy cześć i pamięć bliskim, których już nie ma wśród nas. Stajemy skupieni nad mogiłami, by jeszcze raz przywołać do naszej pamięci obraz tych, z którymi spędziliśmy wiele chwil naszego życia.
Jak co roku uczniowie KLO Henryków udali się na cmentarz, by pomodlić się za swoich bliskich i za tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

W dniach 10-12.10 ratownicy klasy pierwszej pod przewodnictwem pana Tomasza Lipinskiego odbyli wycieczkę edukacyjną do Międzygórza, gdzie uczyli się podstaw ratownictwa oraz wspinaczki. Przez cały wyjazd naszym uczniom towarzyszyła bardzo miła atmosfera.
W dniach od 10 do 12 października w katolickim liceum ogólnokształcącym im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie odbył się poligon. W czasie trzech dni uczniowie klas I-III o kierunku przysposobienie wojskowe mieli brać udział w specjalnych zajęciach o tematyce taktycznej. Wszystko odbyło się pod bacznym okiem instruktorów AWL, sierżanta podchorążego Trybusa, plutonowego podchorążego Papugi, starszego kaprala podchorążego Kempskiego i starszego kaprala podchorążego Korpusika. Podczas trwania zajęć kadeci poznawali tajniki czarnej i zielonej taktyki, tym samym ucząc się zasad posługiwania bronią, maskowania w terenie, udzielania pierwszej pomocy podczas ciężkich warunków bojowych oraz ogólnych symboli i terminologii wojskowych. Oprócz tego podchorążowie przeprowadzili szkolenia z zakresu musztry. Dzięki tego typu lekcją młodzież miała okazję na własne oczy zobaczyć sposoby działania wojska polskiego podczas różnego rodzaju akcji, przy okazji zdobywając wiele wartościowej wiedzy.

28 września w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych wraz z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego złożenia meldunku i zbiórki uczniów w ogrodzie włoskim przy siedzibie liceum. Stamtąd przemaszerowano do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego - metropolity wrocławskiego. Nabożeństwo połączone było ze ślubowaniem klas pierwszych mundurowych kalolickiego liceum.

Następnie odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ślubowanie klas pierwszych mundurowych wszystkich szkół.