Rok rocznie nasza szkoła współorganizuje w ramach "Nocy Kościołów" uroczystość znaną pod nazwą "Klasztor Księgi Henrykowskiej" Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku w dniach 20 - 22 czerwca świętowaliśmy kolejne obchody naszego święta.
Wśród wielu atrakcji znalazły się akcenty związane bezpośrednio z naszą szkołą i kierunkami klasowymi. Można było przyjrzeć się wyposażeniu sił militarnych, przyuczyć się w udzielaniu pierwszej pomocy, pojeździć konno, zjechać na linie z dachu klasztoru a także posłuchać naszej orkiestry. Wśród artystów występy uświetnił kabaret "Elita", który oczywiście wespół z naszymi muzykami stanowił gwiazdę estrady. Całość przebiegała w piknikowej atmosferze i stwarzała niesamowitą okazję do wypoczynku, zwiedzenia pocysterskich obiektów, pogłębienia wiedzy historycznej a także bliższego zapoznania się z naszą szkołą.


Czytaj na Radio Rodzina >>


Galeria - Klasztor Księgi Henrykowskiej